Jana Součka už od dětství fascinovala média. V roce 1992 se ale dala studovat jenom v Praze. Součástí přijímacích zkoušek byly talentové testy a přiložené texty. Souček do té doby nic nepublikoval, skončil tedy v Brně na právech. Svého snu o žurnalistice se ale nevzdal a dnes je z něj ředitel brněnského studia České televize.

Začalo to tím, že se v druháku přihlásil na konkurz do zpravodajství do tehdy vznikající první české komerční televize. A uspěl. Okamžitě ho vzali a hned začal točit.

Po promoci se sice zkusil živit jako právník, zároveň ale spolupracoval s brněnským Českým rozhlasem. „Žádný z brněnských právníků neměl tu drzost jít tam odpovídat na živé dotazy posluchačů. Mně v mých 23 letech ale nechyběla,“ zavzpomínal Jan Souček. Díky tomu dostal nabídku pokračovat v rozhlasu jako editor.

„Dnes už bych se právem neuživil, všechno je jinak. Snažím se aspoň uchovávat základní přehled, ale po dvaceti letech v médiích už jsem víc mediální člověk,“ prohlásil Souček.

A teď už nedělá dokonce ani ve zpravodajství. Jako ředitel brněnské České televize zastupuje spíše roli manažera. Svoji současnou pozici ale bere jako velkou výzvu a po moderování se mu nestýská.

Navíc chce ještě rozšířit spolupráci s českými univerzitami. V České televizi je totiž spousta místa pro stážisty. „A tím nemyslím jen studenty mediálních studií a žurnalistiky. Televize poptává ekonomy, produkční, elektrotechniky, střihače, kameramany, grafiky a řadu dalších profesí,“ upřesnil Jan Souček.

Celý rozhovor s Janem Součkem najdete na online.muni.cz

Studenti medicíny se sešli po padesáti letech!

Je slunečný červnový den a na Komenského náměstí se shromáždilo téměř čtyřicet absolventů medicíny. Pozor, nejedná se jen tak o nějaké absolventy, ale o jubilanty roku 1966! Tohle je jejich desáté setkání – schází se pravidelně co pět let. Číst více

JobCheckIN – práce, trainee a stáže speciálně pro studenty a absolventy MU

Právě jste absolvovali a přemýšlíte, kde najít práci v oboru? Máme pro vás řešení. JobCheckIN je kariérní portál Masarykovy univerzity, který vám doporučuje pracovní nabídky na míru vaším požadavkům. Chcete vědět, v čem je speciální? Číst více