Jana Součka už od dětství fascinovala média. V roce 1992 se ale dala studovat jenom v Praze. Součástí přijímacích zkoušek byly talentové testy a přiložené texty. Souček do té doby nic nepublikoval, skončil tedy v Brně na právech. Svého snu o žurnalistice se ale nevzdal a dnes je z něj ředitel brněnského studia České televize.

Začalo to tím, že se v druháku přihlásil na konkurz do zpravodajství do tehdy vznikající první české komerční televize. A uspěl. Okamžitě ho vzali a hned začal točit.

Po promoci se sice zkusil živit jako právník, zároveň ale spolupracoval s brněnským Českým rozhlasem. „Žádný z brněnských právníků neměl tu drzost jít tam odpovídat na živé dotazy posluchačů. Mně v mých 23 letech ale nechyběla,“ zavzpomínal Jan Souček. Díky tomu dostal nabídku pokračovat v rozhlasu jako editor.

„Dnes už bych se právem neuživil, všechno je jinak. Snažím se aspoň uchovávat základní přehled, ale po dvaceti letech v médiích už jsem víc mediální člověk,“ prohlásil Souček.

A teď už nedělá dokonce ani ve zpravodajství. Jako ředitel brněnské České televize zastupuje spíše roli manažera. Svoji současnou pozici ale bere jako velkou výzvu a po moderování se mu nestýská.

Navíc chce ještě rozšířit spolupráci s českými univerzitami. V České televizi je totiž spousta místa pro stážisty. „A tím nemyslím jen studenty mediálních studií a žurnalistiky. Televize poptává ekonomy, produkční, elektrotechniky, střihače, kameramany, grafiky a řadu dalších profesí,“ upřesnil Jan Souček.

Celý rozhovor s Janem Součkem najdete na online.muni.cz

Daruj Scale

Vlastní sedačku v Univerzitním kině Scala může mít každý. Podmínkou je pouze přispět stanovenou částkou. „Cena závisí na poloze sedadla. Nejžádanější místa v sedmé až deváté řadě přijdou na pět tisíc korun, ostatní na dva tisíce,“ vysvětlila mluvčí Masarykovy... Číst více

Studenti medicíny se sešli po padesáti letech!

Je slunečný červnový den a na Komenského náměstí se shromáždilo téměř čtyřicet absolventů medicíny. Pozor, nejedná se jen tak o nějaké absolventy, ale o jubilanty roku 1966! Tohle je jejich desáté setkání – schází se pravidelně co pět let. Číst více

Chcete se dál vzdělávat? Pořádáme kurzy pro každou věkovou skupinu

Touha po vědění nemá hranice. Masarykova univerzita je univerzitou na celý život. V rámci celoživotního vzdělávání přivítáme 20 000 studentů ročně. Buďte jedním z nich! Číst více