Mimořádný dar od jednoho ze svých absolventů získala v uplynulých dnech Právnická fakulta Masarykovy univerzity. Významný podnikatel v oblasti energetiky Daniel Křetínský daroval své domovské fakultě tři miliony korun na podporu právního vzdělávání a právní vědy. Jde o největší peněžní dar od absolventa v historii fakulty.

„Peníze jsou určeny především na podporu vzdělávání a vědy v oblasti právní romanistiky, studentskou odbornou činnost, rozvoj doktorského studia, nové vybavení budovy fakulty a také na přípravu a vydání publikace ke 100. výročí založení naší fakulty,“ přiblížila některé z aktivit, které se budou z daru hradit, děkanka Právnické fakulty MU Markéta Selucká.

Donátorství je například ve Spojených státech amerických u úspěšných absolventů běžné. Snaží se tak podpořit svou alma mater, na níž získali vzdělání, které jim mimo jiné umožnilo stát se třeba podnikateli, politiky či umělci. „Vrací tak svým způsobem to, co před léty sami obdrželi. Snaží se, aby díky jejich úspěchu mohli získat velmi dobré vzdělání i další studenti těchto univerzit. V České republice to však zatím není běžný jev,“ podotkla Selucká.

Daniel Křetínský absolvoval na Právnické fakultě MU magisterské studium v oboru Právo v roce 1998 a v roce 1999 získal na téže fakultě titul doktora práv (JUDr.). Jeho současné aktivity jsou zaměřeny především na oblast energetiky. Je majoritním vlastníkem české energetické skupiny Energetický průmyslový holding, a. s. (EPH), která působí v šesti evropských státech a zaměstnává téměř 25 tisíc lidí.

Právnická fakulta MU má zájem spolupracovat také s dalšími svými úspěšnými absolventy. Vytváří proto jejich síť a v letošním roce uspořádala už druhý ročník absolventského setkání. Fakulta navazuje také užší spolupráci například formou praxí a stáží nejlepších studentů v právních odděleních podniků, které úspěšní absolventi vlastní nebo vedou.

Zdroj: online.muni.cz

Masarykova univerzita spustila Munishop

Masarykova univerzita spustila nový internetový obchod s názvem Munishop. V aktuální nabídce je 90 druhů reklamních předmětů včetně oblíbených univerzitních mikin a 400 titulů knih a časopisů vydaných Nakladatelstvím MU Munipress. Zboží je možné vyzvedávat... Číst více

Přehledný rozcestník na sociální sítě