Touha po vědění nemá hranice. Masarykova univerzita je univerzitou na celý život. V rámci celoživotního vzdělávání přivítáme 20 000 studentů ročně. Buďte jedním z nich!

Dětská univerzita MjUNI

Pošlete svého mladého vědce k nám na univerzitu. Seznámí se s univerzitním prostředím, pobaví se a navíc se naučí spoustu věcí, které neví ani dospělí!

MASARYKOVA jUNIVERZITA (MjUNI) je určena dětem ve věku od 9 do 14 let. Děti si vyzkouší být vysokoškolským studentem pod vedením akademických pracovníků  přímo na fakultách a špičkově vybavených pracovištích. Výuka se koná od října do června, vždy jednu sobotu v měsíci.


Kurzy Centra jazykového vzdělávání

Kolik jazyků znáš, tolikrát jsi člověkem! Na půdě univerzity se můžete zdokonalit v cizích jazycích, připravit se na mezinárodně uznávané zkoušky, ale také se cizojazyčně dále rozvíjet, třeba na kurzu emoční inteligence v angličtině.

Centrum jazykového vzdělávání MU připravuje studenty pro úspěch na globálním trhu práce a akademiky pro vědeckou kariéru v mezinárodním odborném fóru. Absolventům a široké veřejnosti nabízí výběr jazykových kurzů a vzdělávání v konkrétních jazykových dovednostech: pokročilé jazykové a akademické dovednosti v angličtině, němčině, španělštině, francouzštině či ruštině, komplexní servis češtiny pro cizince, ale také základy arabštiny, čínštiny, svahilštiny, japonštiny, italštiny, chorvatštiny, rumunštiny a mnohé další.

Stačí si jen vybrat, kolikrát právě vy chcete být člověkem?


Právní kurzy a semináře pro veřejnost

Setkáváte se ve své profesi s celou řadou právních otázek, které musíte řešit, ale nemáte kapacitu sledovat veškeré právní úpravy a změny zákonů? Ať již pracujete v soukromém nebo veřejném sektoru, určitě si vyberete z celé řady kurzů, jednodenních seminářů i dlouhodobých vzdělávacích cyklů, které Vás provedou právními aspekty týkajícími se Vaší činnosti. Přehled všech seminářů, které pro Vás Právnická fakulta MU připravuje, naleznete na speciálních webových stránkách seminare.law.muni.cz.

Navíc profesionály v oblasti práva budou určitě zajímat připravované studijní programy LL.M. a MPA.


Kurzy celoživotního vzdělávání (CŽV)

Programy celoživotního vzdělávání jsou určeny pro ty, kteří chtějí pokračovat ve svém vzdělávání anebo hledají nové uplatnění na trhu práce. Každoročně všechna univerzitní pracoviště uspořádají několik stovek těchto programů pro více než dvacet tisíc účastníků.

Rozšiřte si vzdělání a přihlaste se do akreditovaných kurzů, programů a seminářů. Nabídka programů CŽV je široká a pestrá. Podívejte se na stránky jednotlivých fakult.


U3V - Univerzita třetího věku

Pusťte se do studia cizích jazyků, dějin kultury a dalších zajímavých předmětů. Univerzita třetího věku, ve zkratce U3V, je souborem programů celoživotního vzdělávání zaměřeným na vzdělávání osob v postproduktivním věku.

Další zajímavé články

Absolvent je vizitkou univerzity. Důležité je nepřestat na sobě pracovat

Říká v rozhovoru Radovan Musil, ředitel vývojového centra společnosti Red Hat v Brně. A bilancuje, co mu spolupráce s Masarykovou univerzitou doposud přinesla. Číst více

Zaměstnavatelé, hledáte schopné studenty a absolventy? Vyzkoušejte JobCheckIN!

Spojit se s talentovanými studenty a absolventy nemusí být vždycky jednoduché. Kariérní portál Masarykovy univerzity JobCheckIN by ale propast, která zeje mezi akademickým světem a trhem práce, měl uzavřít. Zjistěte, co umí. Číst více

Studenti medicíny se sešli po padesáti letech!

Je slunečný červnový den a na Komenského náměstí se shromáždilo téměř čtyřicet absolventů medicíny. Pozor, nejedná se jen tak o nějaké absolventy, ale o jubilanty roku 1966! Tohle je jejich desáté setkání – schází se pravidelně co pět let. Číst více